• 25. maj 2020

GF 2020 afdelingsledelser

Afdelings ledelser og repræsentantskab

Afdelingsledelser 2020

 
Badminton:
Anette Ipsen (formand)
Inge Merete Storm (kasserer)    
Anette Wind
Jesper Pedersen
Anja Munch
Fodbold:
Jesper Munch Ipsen (formand/kasserer)
Kasper Rasmussen (sportschef)
Jimmi Sonne
Henrik Juul Hansen
Anders Andersen
Henriette Andersen
Cathrine Nielsen
 
Gymnastik:
Marian Lundh (formand)
Jan Brink (Kasserer)
Gitte Bech Mortensen
 
Håndbold:
Martin Byder (formand)
Merete Seerup (kasserer)
Kimie Dahl Andersen
 
Petanque:
Mogens Sonne (formand)
Jan Brink (kasserer)
Gunver Olufsson
Lisbeth Sonne
Leif Møller
 
Svømning:
Christina Mørup Sørensen (formand/kasserer)
 
Tennis:
Henrik Eriksen (formand/kasserer)
Leo Cameo (næstformand)
Georg Müller (baneansvarlig)
Volleyball:
Mai Kaas (formand)
Andreas Ibsen (næstformand)
Alexander Kjøller-Hansen (kasserer)

Ældre i Bevægelse:
Benny Christensen (formand)
Birgit Larssen (kasserer)
Aase Koch-Jensen
Troels Jørgensen
Birger Kofod
 
 

Udvalg 2020

Sponsor-udvalg:
Marian Lundh
Jimmi Sonne
Jan Brink
Kasper Rasmussen
Loppemarked-udvalg:
Marian Lundh
Henrik Eriksen
Jesper Munch Ipsen
Susanne Blem Koefoed
 
Æbleskive-udvalg:
Team Henrik Eriksen
 
Smasher Cup-udvalg:
Henrik Eriksen              Henrik Nielsen
Jimmi Sonne                  Jesper Pedersen
Rikke Nielsen                 Marlene Andersen
Trine Pedersen              Helle Eriksen
 
 
 

AaIF’s repræsentanter i Aakirkeby Hallerne

 

På valg i 2020:

Jesper Munch Ipsen, genopstiller     
Bjarne Nielsen, genopstiller                
Mogens Sonne, genopstiller               
Christina Mørup Sørensen, genopstiller                                                                                      
Henrik Eriksen, genopstiller                
Benny Christensen, genopstiller
Sverre Severinsen, genopstiller         
Jimmi Sonne, genopstiller                   
Torben Munch, genopstiller
Steffen Hansen, genopstiller
Marian Lundh
   

Valgt i 2019 på valg i 2021:                                 

Gerd Ipsen
Brian Carlsen
Kai D. Andersen
Lotte Brink                                               
Merete Seerup                                       
Jan Brink                                                  
Anette Ipsen
Brian Kofod                                                                                                                                         

AaIF’s repræsentanter i Blomsterfestfonden:

 
Benny Christensen, genopstiller
Gerd Ipsen, genopstiller
Sverre Severinsen, genopstiller
Kai Dahl Andersen, genopstiller
Marian Lundh, genopstiller



Nyheder